E-Mail :
Şifre :
Şifremi Unuttum | Yeni Üyelik
PARLAYAN CAM NAKLİYAT İNŞAAT TURZM KUYUMCULUK TİC.LTD.ŞTİ ISPARTA
Yeni Sanayi Sitesi 33, Blok NO:114  ISPARTA
+90 246 232 70 06
MUHAMMED EMİRAL
+90 246 232 70 06
www.parlayancam.com.tr parlayan_cam@hotmail.com
Ana Sayfa > Tüm Kategoriler > CAM SANAYİ > CAM SANAYİ > Cam İşleme  
Firma Hakkında

ısparta parlayan cam

ısparta cam

cam

 ısı yalıtımlı çift cam imalatı

ısıcam ısparta

ısı yalıtımlı cam imalatı ısparta

ısparta ısı yalıtımlı cam imalatı

ısparta cam

ısparta cam firması

Cam imalatı

Firmamız  Isparta da bir ilki yaparak Isparta nın coğrafi koşullarını da dikkate alarak ısı yalıtımında en önemli unsur olan pencerelerinizdeki ısı cam imalatını yapmakta olup, pvc firmalarımıza tedarikçi olarak istedikleri ölçülerde üstün cam kalitesi ile ısıcam imalatını yapmaktadır.

ISICAM İLE İLGİLİ SORULAR

·  Cam kalınlığı artırılarak ısı yalıtımı sağlanabilirimi?:

Cam kalınlığının artırılmasının ısı yalıtımına katkısı yoktur ve bu yolla ısı yalıtımı sağlamak mümkün değildir.  

·  Cam il ısı yalıtımı nasıl elde edilir?:

Teknolojinin gelişmesi ile yalıtım camı (çift cam) üretimi gerçekleştirilmiştir.Aralarında kuru hava barındıracak şekilde iki camın fabrika şartlarında birleştirilmesi ile oluşturulan yalıtım camı üniteleri tek cama göre ısı kayıplarını yarı yarıya azaltır.Yalıtım camı ünitelerinde ısı yalıtımının sağlanması iki cam plakanın arasındaki hava boşluğuna bağlıdır. Ara boşluğunun kuru hava yerine argon vb. gazlar ile doldurularak ısı kayıplarının bir miktar daha azalması sağlanır. 

·  Isıcam,çift camın diğer adımıdır?:

Hayır,ısıcam Trakya Camın yalıtım camı (çift cam) ünitelerinin genel markasıdır.Isıcam,Trakya Camın kendi tesislerinde ve Trakya Cam tarafından düzenli olarak denetlenen ısıcam Yetkili Üreticileri'nin tesislerinde üretilmektedir.Her çift cam ısıcam değildir. 

·  Üçlü (iki ara boşluklu) yalıtım camı üniteleri daha iyi ısı yalıtımı sağlarmı?:

Düz camlarla oluşturuluş üçlü (çift ara boşluklu) yalıtım camı üniteleri,standart çift camlara göre daha ısı yalıtımı sağlar.Çünkü ısı yalıtımı sağlayan,iki cam plaka arasındaki hava boşluğudur ve üçlü yalıtım camı ünitesinde iki hava boşluğu bulunmaktadır.Ancak bu özel doğrama gerektirmesi ve cam kullanımının artması nedeniyle ekonomik bir çözüm değildir.  

·  Isıcam ünitelerinde farklı özellikte cam kullanımı ile daha iyi yalıtım sağlanabilirimi?:

Camla daha etkin yalıtım ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlamak amacıyla cam teknolojisinde yapılan yoğun çalışmalar sonucu kaplamalı camlar geliştirilmiştir.Bu özel camların kullanıldığı yeni nesil yalıtım camı ünitelerinde,hem hava boşluğunun sağlandığı yalıtımdan,hem de kaplamalı camın ısıyı içeride tutma özelliğinden yararlanılır.Trakya Cam,yeni nesil yalıtım camı ünitelerini Yetkili Üreticiler kanalı ile ısıcam sinerji ve ısıcam konfor markalarıyla pazarlamaktadır.  

·  Isıcam sinerji ve ısıcam konfor ile üçlü yalıtım camı ünitelerinden daha iyi yalıtım elde edilebilirimi?:

Düz camlarla oluşturulmuş üçlü yalıtım camları yerine ısıcam sinerji ve ısıcam konfor kullanımı tek ara boşluklu olmasına rağmen,hem daha iyi ısı yalıtımı sağlanır,hem de daha ekonomik bir çözüm oluşturur.  

·  Ara boşluk genişliğine bağlı olarak ısıcam ünitesinin yalıtım değeri değişirimi?:

Isıcam sinerji veya ısıcam konfor ile daha iyi ısı yalıtımı sağlamak için ünite ara boşluğunu 12 mm veya 16mm tercih etmek uygundur.Daha dar ara boşluklu ünitelerde ısı yalıtım performansı azalmaktadır.Ayrıca ara boşluk genişliği 16 mm'yi geçtikten sonra hava hareketleri (taşınım) başladığı için bu durumda da camın yalıtım performansı azalmaktadır.  

·  Bünyesinde kaplamalı cam bulunan ısıcam sinerji ve ısıcam konfor gün ışığını engellerimi?:

 Yeni nesil yalıtım camları ısıcam konfor ve ısıcam sinerji'den birinin yüzeyi kaplamalıdır ve bu kaplama gözle görülmeyen bir özelliktir.Bu nedenle ısıcam sinerji ve ısıcam konfor renksiz düz cama en yakın görüntüdedir ve gün ışığını engellemez,görüntüyü bozmaz.  

·  Isıcam sinerji ve ısıcam konfor bünyesindeki kaplamalı cam hangi yüzeyde yer almalıdır?:

Isıcam sinerji'nin bünyesindeki ısı kontrol kaplaması standart kullanımda ünitenin dış camın iç yüzeyinde(2.yüzey) yer alır.Kışları çok sert geçen yörelerde ve bazı özel durumlarda iç camın ara boşluğa bakan yüzeyinde de (3. yüzey) kullanılabilir.Kaplamanın 2.ve 3. yüzeyde yer alması ünitenin yalıtım özelliğini değiştirmez,sadece içeri giren güneş enerjisi değerinde değişiklik olur.Isıcam konfor,bünyesindeki ısı ve güneş kontrol kaplaması dış camın iç yüzeyinde(2.yüzey) yer almaktadır.

·  Isıcam konfor ve ısıcam sinerji pahalımıdır?:

Isıcam sinerji ve ısıcam konfor'un tercih edilmesi,gelecekte elde edilecek kazançlara yönelik bir tür yatırım özelliği taşımaktadır.Isıcam sinerji için ilk yatırım aşamasında fazladan yapılan harcama,enerji giderlerinden sağlanan tasarrufla 3-4 yılda geri kazanılmakta,binanın kalan ömrü boyunca da kazanç sağlanmaya devam edilmektedir.Isıcam konfor kullanılan konutlarda ise,klima kapasitesini daha düşük tutma imkanı elde edilerek klima yatırım tutarından tasarruf sağlanabilmektedir.Buna ilaveten enerji giderlerinden de elde edilecek tasarrufla ilk yatırımı geri ödeme süresi yine 3-4 yıl olmaktadır.15 m2 'lik camlama alanına sahip bir konutta,pencerelerde standart çift cam yerine ısıcam sinerji kullanılması durumunda cam ve doğrama toplamına yaklaşık 250 TL. Daha fazla ödeme yapılır.Isıcam konfor 'da ise bu fark 400 TL.civarıdır.  

·  Isıcam ünitelerinde tayflanma oluşması( girişim renklenmesi) hatamıdır?:

Isıcam ünitelerinde bazen gökkuşağı renginde harelenmelere (tayflanma) rastlanmakta olup,bu durum cam hatası olarak değerlendirilmemelidir.Cam plaka yüzeyleri mükemmele yakın paralellikte ve yüzey kalitesi yüksek ise ısıcam'da tayflanma olabilir.Güneş ışık kaynağı olarak kullanıldığı zaman renkler kırmızıdan maviye kadar değişir.Bu olay bir hata olmayıp yalıtım camının özelliğidir.

 

·  10 Yıllık garanti belgesinin kapsamı ve kapsam dışı konuları nelerdir?:

Trakya Cam ısıcam üniteleri,üretim hataları ile hatalı üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşın üretim tarihinden başlamak üzere,10 yıl garantilidir.

Garanti kapsamındaki konular:

 Isıcam ünitesinin iç yüzeyinde ( ünite içinde ) tespit edilecek*Çizik *Kirlilik ve leke *Buğulanma garanti kapsamındadır.Isıcam ünitelerinin; klasik pencere uygulamaları dışındaki (parapet,baş üstü,strüktürel camlama v.b.) uygulamaları ile -30C den düşük,+80C den yüksek cam yüzeyi sıcaklıklarındaki kullanımlara ilişkin garantiler,ancak Firmamız 'ın yazılı mutabakatı ile geçerlidir.

Garanti kapsamının dışındaki konular:

*Isıcam ünitelerinin kırılması *Karolaj,jaluzi ve bombeli üniteler *Tayflanma,çift cam efekti,temperli camlarla üretilen ısıcam ünitelerindeki renklenme( leopar benekleri) optik dalgalanma (merdane izleri),değişmenin neden olduğu dalgalanmalar, *Dış yüzey terlemeleri.

 

·  Mevcut doğramayı değiştirmeden ısıcam sinerji ve ısıcam konfor uygulanabilirimi?:

Standart çift camın kullanıldığı doğramayı değiştirmeden,mevcut yalıtım camı ünitesi çıkarılıp aynı ebatlarda ve doğrama yuvasına uygun kombinasyonda ısıcam sinerji ve ısıcam konfor uygulanabilir.Değiştirilen camın özel ölçülerde olması nedeniyle tekrar değerlendirilip,kullanılması mümkün olmamaktadır.Tek cama uygun ahşap doğramalara uygun çıtalar ilave edilerek ısıcam'a uygun hale getirmek mümkündür.

 

·  Mevcut camlara ısıcam sinerji veya ısıcam konfor özelliği kazandırılması mümkünmüdür?:

Isıcam konfor ve ısıcam sinerji ürünlerinin bünyesinde,fabrika ortamında özel olarak kaplanmış camlar bulunmaktadır.Söz konusu kaplamalar mevcut camlara uygulanamaz.Bu nedenle mevcut yalıtım camı ünitelerinin ısıcam sinerji ve ısıcam konfor ile değiştirilmesi gerekir.

 

·  Mevcut camlara film uygulanarak ısı yalıtımı sağlanabilirimi?:

 Cam yüzeyine sonradan uygulanan cam filmlerinin ısı yalıtımı sağlama özelliği bulunmamaktadır.

 

·  Isıcam sinerji ve ısıcam konfor hangi doğramaya uygulanır?:

Isıcam sinerji ve ısıcam konfor yalıtımlı doğramalar ile birlikte kullanılmalıdır.Ahşap.alüminyum ,PVC gibi çift cama uygun her türlü doğramaya yeni nesil yalıtım camları uygulanabilmektedir.

 

·  Isıcam buğulanırmı?:

Isıcam'ın içinde (iki cam plaka arasında) olan terleme (buğulanma) üretim veya montaj hatasından kaynaklanan ve yalıtım camı ünitesinin özelliğini sona erdiren bir hatadır.Böyle bir durumda ısıcam ünitesi garanti kapsamında değiştirilir.Ancak kış aylarında ısıcam'ın oda içine bakan yüzeyinde oluşan terleme,Avrupa ve Türk Standartlarında da belirtildiği gibi,belirli fiziksel koşulların bir araya gelmesi ile ortaya çıkan doğal bir olaydır.Söz konusu terlemenin ana kaynağı bina içindeki nem oranının artmasıdır.Binadaki en önemli nem kaynakları;banyo,mutfak ve ev içinde kurutulan çamaşırlar ,bina içindeki çiçekler akvaryumlardır.Yeni yapılarda da binanın kuruma süresince ortama fazla miktarda su buharı salındığından bina içi nem miktarı normalden fazla olacaktır.Ayrıca,çok iyi bir sızdırmazlığa sahip PVC doğramalar ile duvarların badanasına kullanılan ve hava geçirmeyen boyalar oda içinde artan nemin dışarı çıkmasına engel olmaktadır.

Terlemeyi önleyen iki ana unsurdan biri,nem kaynaklarını ortadan kaldırmak,diğeri ise oluşan nemi tahliye etmek amacıyla mekanı sistematik olarak havalandırmaktır.Yalıtım yeteneği yüksek ısıcam sinerji ve ısıcam konfor kullanılması durumunda camın iç yüzey sıcaklığı artacağından terleme olasılığı azalacaktır.

·  Cam ile emniyet ve güvenlik nasıl sağlanır?:

Emniyet ve güvenlik,temperli veya lamine cam kullanılarak sağlanabilir. Temperli cam,düz cama ısıl işlem uygulanarak üretilir.Lamine cam ise iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle elde edilir.

·  Temperli cam ;

*Kırıldığında zar 0,5 cm çapında parçalara bölünerek yaralanma riskini en aza indirir. *Normal cama göre darbelere karşın 4-5 kat daha dayanıklıdır.

·  Lamine cam;

*Kırılma halinde parçalar etrafa saçılmaz

           *Bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri engeller.

·  Isıcam ünitelerinde emniyet ve güvenlik nasıl sağlanır?:

Standart düz camlarla üretilen ısıcam'ın darbelere karşın dayanımı yoktur.Bu nedenle kazalara ve hırsızlığa karşı önlem amacıyla ısıcam bünyesinde emniyet ve güvenlik camları kullanılmalıdır.

·  Risk türüne göre camlar bazen temperli;bazen laminasyonlu;bazen temperli+laminasyonlu; seçilerek söz konusu riskler azaltılabilmektedir.

·  Cam ile ses yalıtımı nasıl sağlanır?:

Tek cam olarak kullanıldığında,cam kalınlığının artırılması gürültü kontrolü açısından kısmen bir çözüm oluşturur.

 Gürültü ölçü birimi desibeldir(db). Cam kalınlığının iki katına çıkması halinde,örneğin 4 mm cam yerine 8 mm cam kullanıldığında elde edilen iyileşim 4 db'dir. Ayrıca emniyet ve güvenlik önlemleri ile ses yalıtımının bir arada gerektiği yerlerde örneğin 6 mm tek cam yerine 3+3 lamine cam kullanılması, 2 db avantaj sağlar.

·  Daha etkin ses yalıtımı nasıl sağlanır?:

Daha etkin ses yalıtımı için yüksek kalitede ve özel olarak geliştirilmiş Akustik laminasyonlu camların ısıcam ünitelerinde kullanılması gerekir.akustik laminasyonlu camlar,iki cam plakanın ses emici bağlayıcı bir tabaka ile ısı ve basınç altında kaynaştırılması ile elde edilir.

Etkin ses yalıtımı için sadece camda değil,duvar,çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerektirmektedir.

 

 
Faaliyet , Ürün ve Hizmetler
ısparta ısıcam
ısparta ısı yalıtımlı cam
ısparta da camcı
ısparta ayna
ayna
ıspara da ayna
temperli cam ısparta
cam dekarasyon ısparta
ıspartada ayna
camkapı ısparta
aynacı ısparta
ısparta dekor cam
ısparta hasgül cam
winnice ısparta
çağlarcam ısparta
ısparta da ısıcam
ıspartada ısıcam imalatı
ısıcam malzemeleri nelerdir sparta
camlarda ısı yalıtım ısparta
ısparta da ısı yalıtım ısıcam
ısparta yalıtımlı cam
ısparta pvc pencere izolasyonu
ısparta da ses izolasyonu nasıl yapılır
pencere ısı yalıtımı ısparta
ısparta ısı yalıtımlı cam
ısparta da ısı yalıtımlı cam imalatı
ısparta ısı geçirmeyen cam
ısparta da ısı yalıtımını teknolojik önemi
cam yalıtımı ısparta
ısparta da cam yalıtımı
ısparta cam cephe
ısparta da cam cephe
ıspartada cam cephe kaplama
ısparta cam cephe giydirme
ısparta cam malzemelei
ısparta cam yünü
ısparta da evlerde ısı izolasyonu için neler yapılabilir
teras izolasyonu ısparta
ıspartada teras izolasyonı
ısparta da teras cam izolasyonu
ısparta ısıcam fiyatları
ısparta da ısıcam fiyatları
ısıcam firmaları ısparta
ısparta ısıcam firmaları
ısparta ısı yalıtım fiyatları
ısparta ısı geçirmeyen cam
ısparta cam
ısparta ısıcam
ısparta ses izolasyonu
ses izolasyonu ısparta
ısıcam imalatcısı arıyorum ısparta
ısıcam ustası arıyorum ısparta
ısparta da ısıcam imalatçıları
 
Firma Markaları
Firma Menüsü
Harita
Benzer Kategoriler
 
Cam İşleme
Türkiye Ticaret Hakkında Reklam Satışı Yeni Üyelik Site Yardım Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi Görüş ve Önerileriniz Kariyer İletişim Bilgileri FSibel Interactive